Sayfa Yükleniyor...

Solar Gard cam filmleri çevre dostudur, karbon negatiftir

Kaynaklar

Solar Gard Cam Filmleri – Bina Enerji Verimliliğini Artırmak
İçin Sürdürülebilir Çözüm

 

“Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıtlar gerektirir” – Carl Sagan (1934-1996)

 

Eviniz ve binanız için enerji verimliliği iyileştirmeleri konusunda doğru kararlar almak zordur. Amacınız işletim masraflarını azaltmak da olsa, karbon emisyonlarını düşürmek de olsa, daha konforlu ve verimli bir çevre oluşturmak da olsa seçenekleri iyi kavramanız oldukça önemlidir.

 

Binalarınızın pencereleri, enerji tasarrufuna yaptığınız yatırımlara somut bir karşılık almanız için en iyi fırsatlardan birini sunar. Güneş enerjisi pencerelerden girerek bina içerisinde ısının artmasına neden olur ve böylece rahatsız edici kızgınlıklara neden olur ve klima ihtiyacını artırır.

 

Kanıtlanmış ısı engelleme özelliklerine sahip olan Solar Gard güneş kontrollü mimari cam filmleri, iç sıcaklıkları daha sabit tutarak evinizde veya işletmenizde soğutma için %30¹ daha az enerji tüketimi sağlamanıza yardımcı olabilir. Bu, klima kullanım ihtiyacını azaltırken aynı zamanda en yüksek kullanım oranını azaltır ve soğutma sisteminizin daha verimli çalışmasını sağlar. Yeni pencere monte etmekten daha az masrafa yol açan ve güneş ısısını engellemede düşük yayınırlıklı kaplamalardan daha verimli olan² Solar Gard cam filmleri, standart camları yüksek performanslı pencerelere dönüştürür.

 

Bir binanın enerji performansının iyileştirilmesine yönelik fırsatların değerlendirilmesinde, bina kılıfının geliştirilmesi için kullanılabilecek ürünlerin yaşam döngüsünün dikkate alınması önemlidir. Alternatif pencerelerle kıyaslandığında Solar Gard filmlerinin içerdiği karbon oranı yeni pencerelerden en az 30 kat daha azdır. Aslında Solar Gard’ın güneş kontrollü mimari cam filmlerinin, enerji tasarrufu sağlamasının yanı sıra karbon negatif oldukları ve dünya çapında net bir pozitif çevresel etkiye sahip oldukları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 

Çevresel Ürün Deklarasyonu (EPD)

Solar Gard, bir Çevresel Ürün Deklarasyonu (EPD) yayımlayan ilk cam filmi üreticisidir. EPD, Solar Gard ürünlerinin hayat boyu etkilerinin yaşam döngüsü üzerine odaklanır ve ISO’ya uygun ürün kategorisi kuralının gerekliliklerini karşılamaktadır. Sonuçlar, uluslararası standartlara (ISO 14044 ve ISO 14025) göre için üçüncü bir tarafça doğrulanır. Bir gıda etiketine benzer olarak EPD, ürünlerin çevresel etkileri ve avantajları konusunda kullanıcılara bilgi sağlar.

 

 

 

Solar Gard, 46 cam filmi ürününü kapsayan iki EPD’ye sahiptir (2010 ve 2012 yıllarında yayımlanmışlardır).

 

Solar Gard’ın EPD’si, iki uluslararası veritabanında kayıtlıdır:

 

Environdec

www.environdec.com

 

The Green Standard

www.thegreenstandard.org

Sağ sütunda bulunan dokümanlarda Solar Gard’ın EPD’si hakkında daha fazla bilgi verilmiştir.

 

İklim Deklarasyonu

Sol kısımda bulunan İklim Deklarasyonu PDF’yi indirerek Solar Gard’ın karbon emisyonlarını küresel olarak azaltmaya yönelik olarak attığı adımları yakından öğrenin.

 

2012 ConSol Enerji Tasarrufları Raporu (PDF)

 

Binalar büyük birer karbon emisyonu kaynağı oldukları için çoğu bina yöneticisi ve ev sahibi, karbon ayak izini azaltmak konusunda uğraş vermektedir. Çoğu durumda Gard güneş kontrollü cam filmleri, montajı takip eden bir ay içerisinde karbonsuzdur. Güneş ısısını engellemede düşük yayınırlıklı kaplamalardan daha etkili olan Solar Gard cam filmleri, hem karbona karşı etkilidir hem de masraflardan tasarruf konusunda verimlidir; böylece bir binanın karbon ayak izini yeni pencerelere göre daha etkili bir biçimde ve daha az para karşılığında azaltır. Aslında,

 

⇢ En düşük karbon ayak izine sahip olan düşük yayınırlıklı ahşap pencerelerin bir metrekaresi, 444 kilogramlık bir karbona neden olmaktadır. Solar Gard cam filminin neden olduğu karbon oranı ise metrekare başına bir kilogramdan daha azdır.

 

⇢ Solar Gard cam filmi, imalatı esnasında kullanılan ve/oluşturulandan 100 kat daha fazla sera gazı emisyonunun atmosfere girmesini önler.

 

⇢ 2010-2011 yıllarında satılan, EPD kapsamında bulunan Solar Gard 46 güneş kontrollü mimari cam filmi, yaşam süreleri boyunca 2.2 milyon ton CO2’nin atmosfere girmesini önleyecektir. Bu miktar aşağıdakilere eşitrri:

836 bin metreküplük benzinin yakılmasından kaynaklanan karbon miktarı veya 10 yıl boyunca büyütülen 50 milyon ağaç fidanının telafi ettiği karbon miktarı

 

Sağ kısımdaki pdf linklerini görüntüleyerek Solar Gard’ın karbon emisyonlarını küresel olarak azaltmak için attığı adımları daha yakından öğrenin.

Çevresel Ürün Deklerasyonu

 

2012 EPD The Green Standard

2012 EPD Press Release

2010 EPD The Green Standard

2010 EPD Environdec

2010 Press Release

 

 

Bağımsız Sanayi Araştırması

 

Ev ve ofislerde cam filmi uygulamaları için, enerji analizi:

2012 ConSol Report on Energy Savings

 

SOLAR GARD NEDİR?

CAM FİLMİNİN EVİNİZE FAYDALARI

DENEME SÜRÜŞÜ İÇİN CAM FİLMİ

0 242 311 77 78 (Pbx)