Sayfa Yükleniyor...

İçerde ve dışarıda daha iyi bir çevre oluşturun

Kaynaklar

Enerji Tasarruflu Cam Filmi

 

Solar Gard cam filmi, önemli ölçüde güneş enerjisini geri yansıtırken enerjinin başka bir kısmını da çeker. Sonuç olarak oda içerisine iletilen solar radyasyon miktarı önemli ölçüde azalır. Teknik özellikler, hangi Solar Gard cam filminin seçildiğine göre farklılık gösterir.

 

Isının yüksek sıcaklıklı bir bölgeden serin bir bölgeye hareketi veya transferi, ısı transferi olarak adlandırılır. Isı transferi her zaman sıcaktan soğuğa doğru gerçekleşir. Sıcaklıkta bir farklılık olmadıkça ısı transferi gerçekleşmez.

 

Üç çeşit ısı transferi vardır: Radyasyon, konduksiyon ve konveksiyon. Cam filmi için, radyasyon en önemli ısı transferi yöntemidir, çünkü kızılötesi dalgaları hareket ettirir. Güneş enerjisini solar radyasyon olarak adlandırmamızın nedeni de budur.

 

Enerjiden Tasarruf Ettiren Cam Filmi

Bir pencereden geçen güneş enerjisi kızılötesi dalgalarla transfer edilir veya iletilir. Yayılan (radyant) enerji, insanlara veya nesnelere çarptığında ısıya dönüşür. Bu enerjisinin transferini engellemeniz halinde ısıya dönüşmesini engellemiş olursunuz, çünkü bu durumda asla bir nesneye çarpmaz. Cam filmi, enerjiyi geri yansıtarak bu enerjinin transferini engeller.

 

İletim, temelde bir pencereden geçebilen güneş enerjisi (UV + Görünür Işık + Yakın Kızılötesi) yüzdesidir. Yansıtma, kaynağa geri yansıtılan güneş enerjisi oranıdır ve yüzde olarak ifade edilir. Soğurma (emme, absorbe), emilen güneş enerjisinin toplam güneş enerjisine oranıdır.

 

Solar cam filminin pencerenin iç kısmına monte edilmesiyle bu oranlar önemli ölçüde değişir; yansıtılan enerji ve soğurma artar. Bu da oda veya otomobil içine iletilen güneş ısısının azalması anlamına gelir. Cam filminin özellikleri, iletimin, yansıtmanın ve soğurmanın değişme biçimini ve yönünü önemli ölçüde etkiler.

 

Sıcaklığın Düşürülmesi Nasıl Enerji Tasarrufu Sağlar

Sıcaklığın yalnızca birkaç derece düşürülmesi, termodinamik kanunları gereği soğutma masraflarında %25’e varan azalma sağlar. Klima aracılığıyla ısının odadan çıkarılması önemli miktarda enerji gerektirir. Yazın en sıcak dönemlerinde günün ortasında klima sistemleri üzerindeki yük, tüm birimleri kapamaya ve daha masrafsız bir soğutma sistemi kurmaya yetecek kadar düşürülebilir.

 

Enerji tasarrufu avantajlarının yanı sıra solar cam filmi termal konforu artırabilmekte, parıltıyı azaltabilmekte ve aynı zamanda UV radyasyonunu %99’unu engelleyerek solma ve cilt kanseri riskini azaltabilmektedir.

 

SOLAR GARD NEDİR?

CAM FİLMİNİN EVİNİZE FAYDALARI

DENEME SÜRÜŞÜ İÇİN CAM FİLMİ

0 242 311 77 78 (Pbx)