Sayfa Yükleniyor...

Cam filmi hayatlarımızı dönüştürüyor

Kaynaklar

Cam Filmleri

 

Cam filmi; sağlam, yüksek kalite, optik olarak şeffaf polyester filmlerle metalize kaplamaların özel yapıştırıcılarla birbirine tutturulduğu bir tabakadır. Vakumlu metalize, püskürtmeli metalize, kimyasal boyama veya pigmentasyon teknikleriyle işlenir ve kaplanırlar. Bir tarafta montaj amaçlı yapışkan tabakalı çizilmez bir kaplama, diğer tarafında ise bu kaplamadan çıkarılacak koruyucu bir tabaka vardır. Kurulum esnasında koruyucu tabaka çıkarılır ve filmin yapışkanlı kenarı, camın iç yüzeyine yapıştırılır. Cam filmi şeffaf, renkli veya desenlidir ve güneşten korunma ve güvenlik/emniyet amaçlı kullanımlar için çeşitli kalınlıklarda imal edilir. Filmler solar ısı kazanımını, parıltıyı ve solmayı azaltmak için işyerlerine, konutlara ve otomobillere uygulanmak üzere veya desenli dekorasyon sağlamak amacıyla kullanılır. Diğer filmler, güvenlik ve emniyeti artırmak için veya otomobillerin boyalı yüzeylerini olağan yol molozlarından korumak için kullanılır.

 

Solar radyasyon üç ana bileşenden oluşur: Gözle görülebilen görünür ışık, yalnızca hissedilebilen kızılötesi (IR) ve ultraviyole (UV) ışınları. Film içerisindeki polimerler, kızılötesi (ısı alımına yol açan ışınlar) ve ultraviyole ışınların (kansere yol açabilen UV-A ve UV-B) bir kısmını veya çoğunu engeller. Bu ışınların engellenmesi, arabaların veya binaların içerisindeki insanları veya varlıkları kızgınlaşmaktan, solmadan, erken yaşlanmadan ve bazı kanser çeşitlerinden korumaya yardımcı olur. Ayrıca film, camdan geçen görünür ışığı emerek veya geri yansıtarak parıltıyı azaltır.

 

Temel olarak 2 tür cam filmi vardır: Solar radyasyonu engelleyen veya soğuran yansıtmaz veya boyalı filmler ile yansıtıcı veya metalize filmler. Yansıtıcı cam filmi (ayna görünümlü bir tonları vardır), solar radyasyonu filtrelemektense geri yansıtır. Görünür ışık, kızılötesi ve ultraviyole ışınları yansıtıcı cam filmine çarptıklarında film içerisindeki metal bileşenler, ışınları geri yansıtır.

 

Solar Gard olarak bizler, cam filminin karmaşık bir mesele olduğunun farkındayız; ama ihtiyaçlarınıza göre doğru filmi bulmanızı amaçlıyoruz. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda veya sorularınız olması durumunda (0212) 527 82 52 numaralı telefonda bizi arayın veya info@solargard.com.tr adresine e-posta gönderin.

 

SOLAR GARD NEDİR?

CAM FİLMİNİN EVİNİZE FAYDALARI

DENEME SÜRÜŞÜ İÇİN CAM FİLMİ

0 242 311 77 78 (Pbx)